neljapäev, 29. detsember 2016

Kuhu cash läheb?

Maksud ja aktsiisid tõusevad uuest aastast. See tähendab suurenenud rahavoogu riigieelarvesse.
Maavalitsused plaanitakse ära kaotada. See tähendab peagi oluliselt väiksemaid kulusid riigieelarves.

Kuhu kogu see raha läheb? Eriti 1. jaanuarist rakenduvate maksude ja aktsiiside eest saadav raha. Jah, tulumaksu vaba tulu tõstetakse kümne euro võrra, mis on naeruväärselt väike tõus. Jah, miinimumpalka tõstetakse 40 euro võrra (see ei saa ometi suur kulu olla, sest kui palju riigi palgal miinimumpalgaga inimesi üldse on?). Samas tuleb palju uusi makse kõikidele elanikele ning gaasiaktsiis tõstetakse arusaamatult kõrgeks.

Kui sa teenid alla 651 euro kuus, siis saad aasta lõpus, kui esitad taotluse, kokku terve aasta eest kuni 709 eurot tagasi. See jätab muidugi võimaluse, et madalapalgalised, kellel puudub juurdepääs internetiga arvutile või pole ID-kaarti, jätavad võimaluse kasutamata. Miks mitte kohe lubada tööandjatel vähem maksu maksta sellise inimese eest, kes saab alla 651 euro? See on järjekordne süsteem, mis võib potentsiaalselt kulusid kokku hoida. Hiljem on hea eelarve eesmärkide ületäitmisest rääkida.

Kindlasti ei lähe kogu see raha Linnahalli renoveerimiseks ja mõne väikelinna sotsiaalmaja ehitamiseks. Tegemist on väga suurte rahadega, mis iga inimese palgast riigieelarvesse lähevad. Kui te ei usu, siis küsige kasvõi oma tööandjalt kogu palgafondi suurust ja võrrelge seda oma netopalgaga. Seejärel arvutage kokku kogu raha, mida maksate aktsiideks, käibemaksuks ja muudeks maksudeks.

Seega ennustus järgmiseks aastaks - Keskerakonnast ja valitsusest hakkab hulgaliselt JOKK skeeme päevavalgele tulema, sest kogu selle rahaga on vaja midagi peale hakata ...


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar